فلز فرم آریا

جلوگیری از زنگ زدن فلزات

0(0 امتیاز)

جلوگیری از زنگ زدن فلزات

جلوگیری از زنگ زدن فلزات

 

زنگ یک تغییر رنگ وحشتناک قهوه ای مایل به قرمز است که در انواع خاصی از فلزات مانند آهن و فولاد ، پس از قرار گرفتن در معرض آب ، ایجاد می شود.

این مسئله نه تنها ناخوشایند است ، بلکه می تواند باعث ضعف فلز در طول زمان و ایجاد وضعیت خطرناک شود.به همین دلیل مهم است که بدانید در وهله اول

چطور از زنگ زدگی جلوگیری کنید.خبر خوب این است که چند روش اثبات شده در جلوگیری از زنگ زدگی فلزات وجود دارد.

تعمیر و نگهداری منظم را ارائه دهید

دانستن اینکه چه عواملی باعث زنگ زدگی فلزات می شود ، مهم است.به طور کلی ، زنگ زدگی هنگامی رخ می دهد که آهن یا آلیاژ آهن – مانند فولاد – با اکسیژن تماس پیدا کرده و اکسید آهن ایجاد می کند.این بدان معناست که آب یا حتی رطوبت موجود در هوا می تواند باعث زنگ زدگی شود.

نمک می تواند مشکل را بیشتر کند ، زیرا روند زنگ زدگی را تسریع می کند.به همین دلیل ، دور نگه داشتن آهن و آلیاژهای آهن از آب و نمک می تواند از زنگ زدگی جلوگیری کند.در بیشتر موارد ، این به معنای نگه داشتن شی فلزی در داخل است تا اطمینان حاصل شود که با باران ، برف یا حتی رطوبت تماس ندارد.البته این همیشه ممکن نیست و بسیاری از اقلام آهن و فولاد قرار است در خارج باشند ، در آن زمان باید روش های دیگر جلوگیری از زنگ زدن را کشف کرد.

جلوگیری از زنگ زدگی فلزات

رنگ مبتنی بر روغن را اعمال کنید

یکی از راه های محافظت از فلز در برابر زنگ زدگی ، رنگ آمیزی آن است ، اما رنگ باید دارای روغن باشد.بهتر است ابتدا از پرایمرهای روغنی استفاده کنید و سپس دو لایه رنگ بزنید.

زنگ زدگی از طریق قرار گرفتن مواد در معرض اکسیژن و آب گسترش می یابد ، به ویژه در مواردی که آنها با روش پیشگیری از زنگ زدگی درمان نشده باشند.

گالوانیزه کردن فلز

گالوانیزه گزینه دیگری برای جلوگیری از زنگ زدن فلزات است.با این فرآیند ، فلز دارای یک پوشش محافظ روی است.به هر حال ، روی به راحتی آهن یا آلیاژهای آهن خوردگی نمی یابد.اگر زنگ زدگی روی آهن شروع شود ، پوشش روی آن را جذب کرده و از پخش شدن آن جلوگیری می کند.گالوانیزه سازی مؤثر و مقرون به صرفه است ، اما دقیقاً تکنیکی نیست که هرکسی بتواند در خانه انجام دهد ، به همین دلیل برخی افراد ترجیح می دهند ، روش های دیگر جلوگیری از زنگ زدگی را کشف کنند.

زنگ زدگی فلزات

یک پوشش محافظ اضافه کنید

آسان ترین روش جلوگیری از زنگ زدگی شامل استفاده از اسپری پوشش محافظ برای فلز است.استفاده از این نوع محصولات برای همه آسان است ، بنابراین به استخدام متخصص برای این کار احتیاج ندارد ، با این حال در از بین بردن زنگ زدگی موثر است.این را می توان در اتومبیل ها ، قایق ها ، ابزارها و هر چیز دیگری استفاده کرد.

بسیاری از افراد برای اطمینان از عدم وجود زنگ زدگی بر روی وسایل آهن یا فولاد ، از یک یا چند مورد از روش های ارائه شده در این مقاله استفاده می کنند.در بسیاری از موارد ، بهترین گزینه ترکیب چند مورد از این روش ها است.به عنوان مثال ، خشک نگه داشتن یک ماده و دور نگه داشن آن از عناصر تا حد ممکن شروع خوبی است ، اما رنگ آمیزی آن یا افزودن یک پوشش محافظ می تواند احتمال زنگ زدگی را بیشتر کاهش دهد.